2021'in en iyi düğün fikirlerini derledik !!!

Menü

Kına Mı Bekarlığa Veda Mı?

Kına Mı Bekarlığa Veda Mı?

Modernleşen dünyada her şeyin şekilde değiştirerek devam ettiği kültürümüzde, kına gecelerinin yerini de bekarlığa veda partileri aldı.

İş hayatına katılımı artan kadınlar, artık düğün konusunda da düğün organizasyonu ya da her şey dahil hizmetler veren firmalardan destek almaya başladı. Yani herkes düğününe misafir olarak katılmaya başladı diyebiliriz. Her şeyin önceden hazır olması ve diğer gereksinimlerin de organizatörler tarafından hazırlanması, kına konseptini de bekarlığa veda partisi şekline dönüştürdü.

Kalabalık gruplarla ya da arkadaşlar arasında yapılan kına geceleri, dansözlü, şarkılı türkülü ve karaokeli seçeneklerle eğlencenin dibine vurulan bir gece oldu. Yani eskiden kına gecelerinde ağlaması beklenen gelinler, güle oynaya gelin gitmeye başladılar.

İkramlar Değişti

Kına dağıtmanın yerini alan kokulu taşlar ve sabunlar, hediyelik ürünler ve ikramlarla rengarenk bir gece geçirmek, eğlenmek üzerine kurulan kına gecesi organizasyonu için hikayeler, videolar ve gelin ve damatla ilgili Hint kına konseptleri gibi farklı alternatifler sunulmaya başladı.

Yine kültürel bir geleneğin devamını sağlayan bu organizasyonlar, daha modern bir hale getirilerek, kırmızının hakimiyetinden çıkarak renklendi desek yeridir. Birbirinden şık alternatifler arasında yer alan kına organizasyonlarında gelin, arkadaşlar ve aileler için ayrı konseptler düzenlendi.

Artık Erkek Dansçılar da Var!

Kızlar kına gecelerinde ağlarken, erkeklerin eğlencenin dibine vurduğu dansözlü aktiviteler artık kadınlar için de var.

Erkek dansçılar, dansözler ve sanatçılarla kutlanan bekarlığa veda gecelerinde, herkesin bütçesine uygun seçenekler bulması mümkün. Bu özel geceyi ölümsüzleştirmek için video ve fotoğraf ekipleri de dahil olarak verilen hizmetler, oldukça ekonomik oluyor.

Yani bir mekan tutup, her bir hizmet için ayrı ayrı firma bulmak yerine, toplu paketlerle çok daha ekonomik bir şekilde bekarlığa veda gecesi organizasyonu düzenlemek mümkün oluyor.

Yeni Nesil Eğlence

Yeni nesil eğlence anlayışının çok daha farklı olduğu günümüzde, kına gecelerinde birçok eğlenceli aktivite yapılıyor. Bunlardan bazıları:

  • Karaoke partileri,
  • Dans gösterileri,
  • Sanatçılı organizasyonlar,
  • Konseptli partiler,
  • Klasik kına geceleri,
  • Hint ve Osmanlı temalı kına geceleri.

kategoriler:   Düğün fikirleri

Yorumlar

Üzgünüm bu konu için yorumlama kapalı !!!

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com